MATEMATİK DERS KİTABI CEVAPLARI

12.SINIF İLERİ MATEMATİK DERS KİTABI SAYFA 101 CEVABI MEB YAYINLARI

12.SINIF MEB YAYINCILIK İLERİ MATEMATİK DERS KİTABI 2. ÜNİTE SAYFA 101 CEVABI

Bu yazımızda 12.Sınıf Matematik Ders Kitabı MEB Yayıncılık 2.Ünite Diziler Konusu  Sayfa 101 cevaplarını resimli ve çözümlü olarak sizler için hazırladık.

12.Sınıf MEB Yayınları İleri Matematik Ders Kitabı Cevapları 2021-2022

12.Sınıf MEB Yayıncılık Matematik Ders Kitabı 305 sayfa ve 7 üniteden oluşmaktadır.

MEB Yayıncılık 12.Sınıf İleri Matematik ders kitabı cevaplarını sizlerin gelişimine katkıda bulunmak amacıyla uzman öğretmenlerimiz tarafından hazırlanmıştır.

2021-2022 12.Sınıf Matematik Ders Kitabı içerisinde yer alan problemler temel problem çözme yeteneği kazanmanıza yardımcı olmaktadır.

2021-2022 Matematik 12.sınıf Ders Kitabı MEB Yayınları 2.Ünite  Sayfa 101 Cevabı

Sayfanın alt kısmında bulunan mesaj yazma bölümünden isteklerinizi yazabilirsiniz.

12.Sınıf  İleri Matematik Ders Kitabı Sayfa 101 Cevabı MEB Yayınları

ALIŞTIRMALAR

1. 20 yıl önce yıllık 2000 TL ile işe başlayan bir kişinin maaşı her yıl % 8 artmıştır. Buna göre bu kişinin 20 yıl boyunca almış olduğu toplam maaşın yaklaşık olarak kaç TL olacağını bulunuz.

2. Devlet desteği ile faizsiz kredi çeken bir çiftçinin ödeme planı şu şekilde belirlenmiştir: Çiftçi ilk ay 750 TL ödeme yapacak ve sonraki her ayda ödeyeceği miktar 150 TL artacaktır. Çiftçi tüm borcunu 16 ayda bitirdiğine göre çiftçinin bankadan kaç TL kredi çektiğini bulunuz.

3. Bir apartmanın çatısı kiremitle döşenirken ilk sıraya 100 adet, ikinci sıraya 96 adet kiremit konulacaktır. Bu şekilde devam edilerek her sıraya bir önceki sıradaki kiremit sayısından 4 adet eksik kiremit konulacaktır. Buna göre 20. sıraya kiremitler yerleştirildikten sonra toplam kaç adet kiremit kullanıldığını bulunuz.

4. Bir okulun konferans salonunun ilk sırasında 8, ikinci sırasında 12 ve üçüncü sırasında 16 koltuk vardır. Bu şekilde devam edilerek her sıra bir önceki sıranın koltuk sayısından 4 koltuk fazla olacak şekilde düzenlenmiştir. Konferans salonunda toplam 476 koltuk olduğuna göre en son sırada kaç adet koltuk olduğunu bulunuz.

5. Bir bakteri kültüründe uygun şartlarda bakterilerin sayısı her dakikanın sonunda üçe katlanmaktadır. İlk durumda bakteri kültüründe 10 adet bakteri olduğuna göre 1 saat sonra bu kültürde kaç tane bakteri olacağını bulunuz.

6. Okulun açılmasından 4 hafta sonra okulda tasarruf ile ilgili bir video seyreden Emre 5. haftadan itibaren harçlığının küçük bir kısmını biriktirmeye karar verir. 5. hafta 3 TL, 6. hafta 4 TL ve bu şekilde her hafta 1 TL arttırarak tasarruf etmeye başlar. Haftalık harçlığı 50 TL olan Emre’nin tasarruf için para biriktirdiğini öğrenen babası 10. haftadan itibaren haftalığını 60 TL yapmıştır. Buna göre;

a) I. dönem 16 hafta olduğuna göre Emre’nin toplam kaç lira tasarruf ettiğini bulunuz.

b) Emre’nin son hafta harçlığının kaç lirasını harcadığını bulunuz.

7. Bir sınıftaki öğrenci velileri sınıfta maddi durumu iyi olmayan iki öğrencinin ihtiyaçlarını karşılamak için kendi maddi durumlarıyla orantılı olarak aralarında para toplamışlardır. En az para veren iki öğrenci velisi 20 TL ve 25 TL vermiştir. 17 öğrenci velisinin verdiği para miktarı bir aritmetik dizi oluşturmaktadır. Buna göre;

a) En fazla yardımda bulunan öğrenci velisinin verdiği para miktarını bulunuz.

b) Toplanan para iki öğrenciye eşit olarak paylaştırılırsa her bir öğrenciye verilen para miktarını bulunuz.

2021-2022 12.SINIF MEB VE TUTKU YAYINCILIK MATEMATİK DERS KİTABI DİĞER SAYFA CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.