MATEMATİK DERS KİTABI CEVAPLARI

12.SINIF İLERİ MATEMATİK DERS KİTABI SAYFA 286 CEVABI MEB YAYINLARI

Bu yazımızda 12.Sınıf Matematik Ders Kitabı MEB Yayıncılık  Sayfa 286 cevaplarını resimli ve çözümlü olarak sizler için hazırladık.

12.Sınıf MEB Yayınları İleri Matematik Ders Kitabı Cevapları 2021-2022

12.Sınıf MEB Yayıncılık Matematik Ders Kitabı 305 sayfa ve 7 üniteden oluşmaktadır. 12. Sınıf Matematik ders kitabı İmam Hatip Liseleri ve Anadolu Liselerinde okutulacaktır.

MEB Yayıncılık 12.Sınıf İleri Matematik ders kitabı cevaplarını sizlerin gelişimine katkıda bulunmak amacıyla uzman öğretmenlerimiz tarafından hazırlanmıştır.

2021-2022 12.Sınıf Matematik Ders Kitabı içerisinde yer alan problemler temel problem çözme yeteneği kazanmanıza yardımcı olmaktadır.

2021-2022 Matematik 12.sınıf Ders Kitabı MEB Yayınları  Sayfa 286 Cevabı

Sayfanın alt kısmında bulunan mesaj yazma bölümünden isteklerinizi yazabilirsiniz. Bilgi ağacım ailesi olarak eğitim-öğretim hayatınızda başarılar dileriz.

12.Sınıf  İleri Matematik Ders Kitabı Sayfa 286 Cevabı MEB Yayınları

ALIŞTIRMALAR

1. x2 . y = 108 olduğuna göre x + y toplamının alabileceği en küçük değeri bulunuz.

2. Yukarıda f(x) =-x2 + 4x + 6 parabolünün grafiği verilmiştir. Buna göre grafikte gösterilen OABC dikdörtgeninin çevresinin alabileceği en büyük değeri bulunuz.

3. f(x) = 3x2 + 5x + 4 eğrisinin üzerindeki bir noktanın koordinatları toplamının alabileceği en küçük değeri bulunuz.

4. Yukarıda farklı iki kenarının uzunlukları (3x + 6) cm ve (10 – 2x) cm olan ABCD dikdörtgeni verilmiştir. Bu dikdörtgenin alanının en çok kaç cm2 olacağını bulunuz.

5. A noktası f(x) fonksiyonunun grafiği ve B noktası g(x) fonksiyonunun grafiği üzerindedir. [AB] y eksenine paralel olduğuna göre [AB] nın uzunluğunun alabileceği en küçük değeri bulunuz.

6. Yarıçapı 1 metre olan bir kürenin içerisine tepe noktası kürenin merkezinde olacak şekilde yerleştirilebilecek en büyük hacimli kare piramidin yüksekliğinin kaç metre olacağını bulunuz.

7. Koordinat sisteminde x ekseni üzerindeki bir D(a, 0) noktasının A(1, 2), B(2, 1) ve C(3, – 2) noktalarına olan uzaklıklarının kareleri toplamının en küçük değerinin kaç olduğunu bulunuz.

 12.SINIF MEB VE TUTKU YAYINCILIK MATEMATİK DERS KİTABI DİĞER SAYFA CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.