MATEMATİK DERS KİTABI CEVAPLARI

8.SINIF MEB YAYINLARI MATEMATİK DERS KİTABI 1 SAYFA 81-84 CEVABI

8.SINIF MEB YAYINLARI MATEMATİK DERS KİTABI 1 SAYFA 81-82-84 CEVAPLARI

Bu yazımızda 8.Sınıf Matematik Ders Kitabı MEB Yayınları 2.Ünite Değerlendirme Soruları Sayfa 81-82-84 cevaplarını resimli ve çözümlü olarak sizler için hazırladık.

8.Sınıf MEB Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları 2021-2022

8.Sınıf MEB Yayıncılık Matematik Ders Kitabı 240 sayfa ve 6 üniteden oluşmaktadır.

MEB Yayıncılık 8.Sınıf Matematik ders kitabı  cevaplarını sizlerin gelişimine katkıda bulunmak amacıyla uzman öğretmenlerimiz tarafından hazırlanmıştır.

2021-2022 8.Sınıf Matematik Ders Kitabı içerisinde yer alan problemler temel problem çözme yeteneği kazanmanıza yardımcı olmaktadır.

2021-2022 Matematik 8.sınıf Ders Kitabı 1 MEB Yayınları 2.Ünite Değerlendirme Soruları Sayfa 81-82-84 Cevapları

Sayfanın alt kısmında bulunan mesaj yazma bölümünden isteklerinizi yazabilirsiniz.

8.Sınıf MEB Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 81-82 Cevabı 

Sıra Sizde 1

Sınıflar arası düzenlenen bir futbol turnuvasında takımlar 7 as oyuncu ve 3 yedek oyuncudan oluşmaktadır. 8. sınıf takımının yedek oyuncuları Kenan, Murat ve Ayhan olduğuna göre bu yedek oyuncular arasından bir oyuncu seçilme olayının olası durumlarını belirleyiniz.

Sıra Sizde 2

Tunay, Ankara’dan Eskişehir’e gidecektir. Kullanabileceği araçlar için olası durum olanları karşısındaki kutucuklara işaretleyiniz.

Sıra Sizde 3

mir Öğretmen, sınıfı için bir başkan seçmek istemektedir. Sınıf 29 kişiden oluştuğuna göre bir başkanın seçilmesindeki olası durumların sayısını bulunuz.

Sıra Sizde 4

Aşağıdaki soruları cevaplayınız.

a) Üzerinde 1’den 20’ye kadar numaraların bulunduğu eş büyüklükteki toplar, bir kutuya koyulduğunda rastgele seçilen bir topun numarasının asal sayı olma olasılılığı ile asal sayı olmama olasılıklarını inceleyiniz. Torbadan rastgele seçilen bir topun numarasının asal sayı olma veya asal olmayan sayı olma olasılıklarının eşit olması için hangilerinden kaç tanesinin torbadan çıkarılması gerekir?

b) Bekir, bir kutuda bulunan 4 bozuk ve 6 sağlam duvar saati arasından rastgele bir saat seçecektir. Bekir’in seçtiği saatin bozuk veya sağlam saat olma olasılıklarını karşılaştırınız.

8.Sınıf MEB Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 84 Cevabı 

Sıra Sizde 1

Hayırsever Şevket Bey, mahallesinde oturan 5 başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrenciden bir tanesine burs vermeyi planlamaktadır. Şevket Bey’in bu öğrenciler arasında bulunan İsmet’e burs verme olasılığını ve 5 öğrencinin eşit şansa sahip olup olmadığını bulunuz.

Sıra Sizde 2

“MATEMATİK” kelimesindeki harfler tek tek özdeş topların üzerine yazılarak bir torbaya atılırsa seçilen topun üzerine gelebilecek harflerin seçilme olasılıklarının eşit şansa sahip olup olmadığını bulunuz.

2021-2022 8.SINIF  MEB VE KOZA YAYINLARI MATEMATİK DERS KİTABI DİĞER SAYFA CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.